Podgora

Podgora_position

PODGORA je malé turistické město na jihu Chorvatska ve střední Dalmácii. Nachází se v samém srdci Makarské riviéry, která se vyznačuje svým mírným a teplým klimatem, křišťálově modrým čistým mořem a krásnými dlouhými oblázkovými plážemi. Podgora má výjimečné mikroklima. Od severu chráněná impozantním pohořím Biokovo a z jihu chráněná dalmatskými ostrovy Hvar a Brač. Podgora je jedno z mála oáz klidu v celém Středomoří.

Podgora

PODGORA je také dobře propojena se zbytkem světa. Nachází se mezi dvěma Jadranskými letišti (ve Splitu a Dubrovníku), a pouhých 25 km dálnice.

PODGORA vás potěší svými plážemi, čistým a teplým mořem, mírným klima, jedinečnou krásou, nedotčenou přírodou, gastronomickými specialitami a dalším komfortem. Budete zde cítit vůni soli a Středomoří. Obklopena je borovicemi, olivovníky a dalšími středomořskými rostlinami.

PodgoraPODGORA žije pro cestovní ruch a z cestovního ruchu. Je to domov pro asi 1500 obyvatel, zatímco v létě zde odpočívají tisíce turistů každý den. Kromě koupání a opalování si můžete vychutnat mnoho dalšího komfortu, jako jsou různé vodní sporty, potápění, živá hudba, rybářské noci, koncerty, procházky u moře, četné restaurace, pizzerie, bary a nezapomenutelná zmrzlina. Navštívit také můžete půvabné vesnice pod pohořím Biokovo s krásným výhledem. Pokud chcete, můžete si pronajmout loď, kolo, auto nebo motocykl. Najdete zde obchody s potravinami, oblečením, obuví, plážovým sortimentem, obchody se suvenýry, klenotnictví, bankomaty, pekárny, trhy…

PLÁŽE

Podgora plažePODGORA může být hrdá na své krásné, dobře udržované pláže. Malé zaoblené oblázky a mělké čisté moře je velmi vhodné pro děti a méně zdatné plavce. Na hlavní pláži jsou sprchy a šatny, kde si můžete pronajmout slunečníky a lehátka. Centrální pláže v přední části hotelů jsou největší a nejnavštěvovanější. V Podgoře jsou také další pláže, kde můžete najít přírodní stín pod borovicemi. Jsou zde také malé skryté pláže v zátokách, některé z nich jsou nudistické pláže (FKK). Bez ohledu na pláž, kterou si vyberete, si budete užívat krásné modré a křišťálově čisté moře.

POČASÍ

Podgora počasiPODGORA má typické středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. S více než 2700 hodinami slunečního svitu ročně patří Podgora mezi nejteplejší části Chorvatska a jeden z nejslunnější místa ve Středomoří. Roční průměrné teploty vzduchu a moře jsou vyšší než 20°C.

Teplé, slunečné a dlouhé léto s velkým počtem bezmračných dní. Teplota 25°C během dne lze očekávat v dubnu a  na konci října, a i tehdy si můžete užít koupání v Jaderském moři. V červenci a srpnu denní teploty vystoupují nad 30°C. Teplota moře v letním období je mezi 21°C a 27°C. Nejčastější letní větry foukají směrem od moře a přináší příjemné osvěžení (Mistral, Tramuntana). Zimy jsou mírné, a sníh je zde velmi vzácný a je považován za opravdovou senzaci.

PODGORA – je ideálním místem pro denní výlety. Je v těsné blízkosti mnoha zajímavých míst, jako je Dubrovnik, Split, Trogir… Většina těchto míst je možné navštívit autem, nebo přes místní turistické agentury… S některými z místních výletních lodí můžete navštívit nejkrásnější dalmatské ostrovy: Hvar, Brač a Korčula.

Podgora_unesco_excursions Podgora_nature_excursions Podgora_boat_excursions Podgora_bih_excursions Podgora_other_excursions

PODGORA = Perfektní místo pro Vaši dovolenou!

CHORVATSKO ο DALMÁCIE ο MAKARSKA RIVIERA ο PODGORA