Podgora

Podgora_position

PODGORA to niewielka miejscowość turystyczna, położona w południowej Chorwacji, w środkowej Dalmacji. Miasteczko w samym sercu Riwiery Makarskiej, charakteryzuje się łagodnym i ciepłym klimatem, krystalicznie czystym, błękitnym morzem i pięknymi długimi żwirowymi plażami. Podgora ma wyjątkowy mikroklimat, chroniony od północy imponującym masywem góry Biokovo osłoniętym od południa Dalmacji wyspami Hvar i Brac. Podgora jest jednym z nielicznych oaz spokoju w całym Morzu Śródziemnym.

podgora

PODGORA jest dobrze połączona z resztą świata – znajduje się między dwoma portami lotniczymi Adriatyku (Split i Dubrovnik) i tylko 25 km od wjazdu na autostradę.

W PODGORA będzie można rozkoszować się jej plażami, czystym i ciepłym morzem, łagodnym klimatem, niepowtarzalnym pięknem nietkniętej przyrody, tradycyjnymi przysmakami i innych atrakcjami. W Podgora poczujesz zapach soli i Morzu Śródziemnego. Jest otoczona sosnowym lasem, drzewami oliwnymi i innych roślinami śródziemnomorskimi.

 

podgoraPODGORA żyje z turystyki i dla turystyki. Jest domem dla około 1500 mieszkańców, podczas gdy w okresie letnim odpoczywa tysiące turystów każdego dnia. Oprócz kąpieli i opalania można korzystać z wielu innych atrakcji, takich jak różne sporty wodne, nurkowanie, muzyka na żywo, wieczory rybackie, koncerty, spacery nad morzem, odwiedzanie licznych restauracji, pizzeri, barów oraz z niesamowitego smaku lodów. Możesz odwiedzić urokliwe wioski poniżej góry Biokovo z pięknymi widokami i kamiennymi domami. W Podgora można wypożyczyć łódkę, rower, samochód lub motocykl. W Podgórze są sklepy spożywcze, odzieżowe, obuwnicze, akcesorii plażowych, sklepiki z pamiątkami, sklepy jubilerskie, bankomaty, piekarnie, rynki… 

Plaże Podgory

podgora-plažePODGORA z pewnością może być dumna ze swoich  pięknych,zadbanych i dobrze utrzymanych plaż. Lekko zaokrąglone kamyki i płytkie czyste morze sprawiają,że plaże te bardzo nadają się dla dzieci i pływaków mniej wykwalifikowanych. Główne plaże w Podgora wyposażone są w prysznice i przebieralnie, gdzie można wypożyczyć parasole i leżaki. Centralna plaża przed hotelem jest największym i najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów. Ponadto, istnieją inne plaże, gdzie można znaleźć naturalny cień pod sosnami. Są też małe, ukryte plaże w zatokach, a na niektórych z nich są plaże dla naturystów (FKK). Niezależnie od tego jaką plażę wybierzesz, będziesz cieszyć się przyjemnym, niebieskim i krystalicznie czystym morzem. 

Klimat Podgory

Podgora-apartment-klimaPODGORA ma typowy klimat śródziemnomorski z gorącymi latami i łagodnymi zimami. Ponad 2700 godzin słonecznych w roku stawia Podgorę wśród najcieplejszych części Chorwacji i jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Roczne średnie temperatury powietrza i morza są wyższe niż 20 °C.

Ciepłe, słoneczne i długie lata z bardzo dużą ilością jasnych dni. Temperatury 25 °C w ciągu dnia można spodziewać się już w kwietniu i pod koniec października – nawet wtedy można cieszyć się kąpielą w Adriatyku. W lipcu i sierpniu, temperatury w dzień są powyżej 30 °C. Temperatury morza w okresie  letnim wynoszą od 21 °C do 27 °C. Najczęstsze wiatry letnie to  wiejące z kierunku morza i przynieszą zawsze przyjemne orzeźwienie (Mistral, Tramuntana). Zimy są łagodne, a śnieg występuje bardzo rzadko i jest uważany za prawdziwą sensację.

PODGORA – jest idealną bazą wypadową na jednodniowe wycieczki – jest bardzo blisko do wielu atrakcyjnych miejsc, takich jak Dubrovnik, Split, Trogir… Większość miejsc można zwiedzać własnym samochodem lub za pośrednictywem niektórych lokalnych agencji turystycznych.  Można również skorzystać z ofert lokalnych łodzi wycieczkowych i odwiedzić najpiękniejsze wyspy Dalmacji: Hvar, Brač i Korčula.

Podgora_unesco_excursions Podgora_nature_excursions Podgora_boat_excursions Podgora_bih_excursions Podgora_other_excursions 

PODGORA = Idealne miejsce dla Twoich wakacji! 

CHORWACJA    ο    DALMACJA    ο    RIWIERA MAKARSKA    ο    PODGORA